Wyciek gazu zamknął drogę

Chwile grozy na drodze wojewódzkiej między miejscowością Czarnoziem a Krupem w gminie Krasnystaw. Pracownicy służby drogowej, wiercąc otwory pod słupki na siatkę przeciwśnieżną, przedziurawili gazociąg. Przez jakiś czas szosa była całkiem zablokowana.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13 w sobotę, 21 listopada. Jak dowiedzieliśmy się od krasnostawskich strażaków, pracownicy służby drogowej podczas wiercenia otworów na słupki pod siatkę przeciwśnieżną, przewiercili gazociąg. Sytuacja miała miejsce ok. 12 m od drogi, nieopodal miejscowości Krupe. Na szczęście drogowcy nie dumali, co tu robić i jak rozwiązać problem, tylko od razu oddalili się na bezpieczną odległość i wezwali na pomoc odpowiednie służby.

Na miejscu zjawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Krasnegostawu i jeden zastęp OSP KSRG z Krupego, w sumie jedenastu strażaków. Nie zabrakło policji i pogotowia gazowego. Na początek strażacy załatali dziurę w gazociągu drewnianym kołkiem, potem do akcji wkroczyli gazownicy ze specjalną opaską, którą naprawiono uszkodzenie. Na szczęście do wybuchu gazu nie doszło. Droga wojewódzka nr 812 przez jakiś czas była nieprzejezdna. (kg, fot. OSP KSRG Krupe)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here