Wygrają najsprytniejsi i najmądrzejsi

W tym roku czeka nas druga edycja Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Pierwsza impreza jest planowana na 25 lipca.


– Dzisiaj z poważnymi tematami trzeba się umieć przebijać w sposób bardzo nowoczesny, atrakcyjny. Gry miejskie to nie tylko zabawa – do gier miejskich trzeba się przecież przygotować. W grach miejskich wygrywają nie tylko ci, którzy są najsprytniejsi, ale również ci, którzy są najmądrzejsi – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta ds. oświaty i wychowania. Tematyka tegorocznej zabawy ma być związana z Lublinem, jego historią oraz osobami blisko związanymi z miastem.

Organizatorzy zapowiadają, że drugi cykl Lubelskiej Ligi Gier Miejskich będzie „jeszcze bardziej urozmaicony niż poprzednia edycja”. – W nowej formule znajdzie się jeszcze więcej pytań oraz zadań, które będą mogły dostarczyć zabawy, a jednocześnie wzmocnić więzi między uczestnikami – zapewnia Kamila Gad, prezes Lubelskiej Ligi Gier Miejskich.

W tym roku organizatorzy chcieli zorganizować 5 gier w ramach ligi, ale ostatecznie z powodu epidemii koronawirusa planowane są tylko 3. – Pierwsza odbędzie się 25 lipca pod nazwą „festiwale lubelskie”. Zakres tematów to m.in.: Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów, Jarmark Jagielloński aż po festiwal bożonarodzeniowy – wylicza Jakub Gęca, v-ce prezes Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Kolejna z gier zaplanowana jest na 15 sierpnia i będzie dotyczyła „magicznego Lublina”. Ostatnia to „Lublin na sportowo”.

W czasie imprezy konieczne będzie „utrzymanie rygoru sanitarnego”. – W obecnej sytuacji zgromadzenia są dozwolone jedynie do 150 osób. Mamy nadzieję, że do 25 lipca sytuacja się zmieni, ale zakładamy, że maksymalnie będzie mogło wziąć udział 150 osób – tłumaczy J. Gęca. Pytania będą się pojawiały około miesiąc przed daną grą na facebookowym profilu Lubelskich Gier Miejskich. Można tam również znaleźć więcej informacji nt. zabawy.

– Dobrze, że ci młodzi ludzie wychodzą z takimi pomysłami, że oni naprawdę angażują coraz więcej mieszkańców do tego, aby poznawali Lublin, poznawali naszą historię – puentuje zastępca prezydenta Lublina, M. Banach.

Grzegorz Rekiel