Wygrali w Rowerowym Maju

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Króla Jana III Sobieskiego przy ul. Biedronki była najbardziej aktywną placówką w tegorocznej kampanii „Rowerowy Maj”.
– Uczniowie i uczennice mieli 1324 przyjazdy, które dzielone przez liczbę 123 uczniów z klas 4-6 dają liczbę 10,76 przyjazdu rowerem na ucznia – mówi Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego – Towarzystwo dla Natury i Człowieka, organizatora akcji.
Nagrodą, która bardzo ucieszy wszystkich uczniów SP nr 46 jest zadaszona wiata z parkingiem rowerowym, ufundowana przez LPEC S.A. W całej lubelskiej edycji kampanii „Rowerowy Maj” aktywnie wzięło udział prawie 2700 uczniów i uczennic, którzy w maju mieli prawie 30 tysięcy przyjazdów do szkoły. Wybierali nie tylko rowery, ale i wrotki oraz hulajnogi. Takie zaangażowanie nie tylko cieszy, ale i wymusza lepsze przygotowanie infrastruktury dla jednośladów. – W trakcie kampanii zauważyliśmy, że szkoły nie są wystarczająco przygotowane na zwiększenie liczby osób dojeżdżających na rowerze. Brakuje bezpiecznych parkingów rowerowych – mówi Michał Wolny. – Liczymy, że w przyszłym roku budżetowym znajdą się pieniądze, by uczniowie i uczennice mogli bezpiecznie dojeżdżać. Wystarczy zmiana organizacji ruchu, ułożenie dojazdu czy zmiana bramy na szerszą – dodaje. (EM.K.)