Wyjątkowy maraton

Anna Zdeb została laureatką tegorocznej edycji konkursu ETUIDA

Wyjątkową wakacyjną akcję szykuje Dom Słów. 19 sierpnia od 9 rano przy ul. Żmigród w Lublinie będzie trwał 24-godzinny maraton rysowania komiksów. Tegoroczna edycja jest już drugą. Wstęp wolny.


Zadanie dla wszystkich uczestników maratonu jest proste: w trakcie jednej doby należy stworzyć 24 plansze komiksu na podany wcześniej przez organizatorów temat. Wyzwanie mogą podjąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Ta akcja stanowi świetną okazję do tego, żeby od kuchni poznać tajniki rysowania komiksów. Dzięki współpracy profesjonalistów i amatorów jest to dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.
Organizatorzy zaznaczają, że można przyjść nawet tylko na chwilę. Zainteresowani mogą zostać na dłużej. W razie zmęczenia zapewniony jest poczęstunek. Na miejscu będą dostępne wszelkie materiały plastyczne, narzędzia itp., ale można przynieść również swoje. Oprócz tego w ręce twórców zostanie oddana biblioteka komiksów i, aby każdy mógł się zainspirować. Tytuły będą dostępne tylko i wyłącznie do przejrzenia na miejscu. Wydarzenie uświetni wystawa prac zaproszonych artystów oraz kiermasz ich dzieł.
Joanna Niećko