Wyjdą się modlić na ulice

W czwartek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, już po raz dziewiąty wierni będą mogli o godz. 15.00 wziąć udział we wspólnym odmawianiu koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i miejscowości w Polsce i na świecie.


W tym roku uczestnikom modlitw na ulicach miast będą towarzyszyły następujące intencje: za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie (Dz. 1521); o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów; za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
– Można powierzyć Panu swoje osobiste sprawy i problemy miejscowości, w której trwa modlitwa. Dołączając do rzeszy modlących się tą prostą modlitwą, można wyprosić miłosierdzie dla siebie i świata całego – zachęca w imieniu organizatorów o. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia w Polsce i we Włoszech. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie: www.iskra.info.pl Zespół Iskra, jako koordynator modlitwy na całym świecie, prosi o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie poprzez przesłanie informacji na adres: iskra111@onet.eu W Lublinie organizacją przedsięwzięcia zajmuje się Ruch Światło – Życie. Elżbieta Kasprzycka

Przyłącz się

Do akcji będzie można się włączyć na 12 skrzyżowaniach Lublina:
1. Al. Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino
2. Przy rondzie Zana – Bohaterów Monte Cassino
3. Kunickiego – Głuska
4. Diamentowa – Romera
5. Jana Pawła II – Filaretów
6. Choiny – Wojtasa
7. Choiny – Elsnera
8. ul. Doświadczalna – Władysława Jagiełły
9. ul. Koncertowa – Al. Kompozytorów Polskich
10. Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka (koło Stokrotki)
11. przy krzyżu między ZUS a Sądem
12. na deptaku między kościołem Ducha Świętego a Bramą Krakowską