Wyjechał na drogę pijany. Uderzył w forda

Do szpitala trafiła jedna osoba po zderzeniu dwóch aut na skrzyżowaniu w Kamieniu. Sprawca prowadził pod wpływem alkoholu.


Jak grzyby po deszczu na drogach pojawiają się kolejni pijani kierowcy, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Przez jednego z nich w ubiegłym tygodniu doszło do kraksy w Kamieniu.

– Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki audi, 52-letni mieszkaniec gm. Dorohusk, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fordem, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Żmudź. Kierowca forda z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Badanie wykazało, że sprawca kolizji miał w organizmie ponad pól promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie bezmyślny kierowca odpowie przed sądem. – Apelujemy, by pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdów po spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu – podkreśla podkom. Czyż i przypomina, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów. (pc)