Wykluczenia i awanse

Stanisław Brzozowski nie jest już członkiem klubu radnych PiS Rady Miasta Lublin, a Dariusz Sadowski zastąpił Annę Ryfkę na stanowisku przewodniczącego klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka. Awans, w tym przypadku zawodowy, spotkał również Piotra Bresia (PiS).


Wykluczenie Brzozowskiego z klubu radnych PiS, to konsekwencja wcześniejszego pozbawiania go partyjnej legitymacji. Stanisław Brzozowski, należący do tzw. koronasceptyków, stracił ją za otwarte krytykowanie działania rządu w walce z pandemią i utrzymywanie tygodniami w pełnej gotowości szpitala tymczasowego (miało to miejsce przed nadejściem trzeciej fali).

Brzozowski był związany z PiS od 11 lat. Dwukrotnie startując z listy tego komitetu zdobywał mandat radnego i zawsze był jednym z najaktywniejszych lubelskich rajców. Brzozowski będzie teraz radnym niezależnym. Tym samym klub PiS stopniał z 12 do 11 członków, przy mającym 19 członków w radzie koalicyjnym klubie prezydenta Krzysztofa Żuka. Ale w nim w maju też zaszły zmiany. Na stanowisku przewodniczącego klubu Annę Ryfkę (KO) zastąpił Dariusz Sadowski (Lewica). Nastąpiło to zgodnie z koalicyjnymi ustaleniami, że stanowisko przewodniczącego klubu będzie rotacyjne.

Z kolei radny Piotr Breś awansował zawodowo. Samorządowiec, prowadzący działalność gospodarczą w branży gastronomicznej, został p.o. dyrektora lubelskiego oddziału Totalizatora Sportowego.

BR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here