Wykonawców jak na lekarstwo

Nie udało się znaleźć wykonawcy tymczasowej drogi dojazdowej do bloków, które mają powstać w Świdniku w ramach Mieszkania Plus. Do ogłoszonego przez świdnicki magistrat przetargu nikt się nie zgłosił. Nie ma także chętnych na wykonanie pierwszego etapu przebudowy targowiska.


Świdnik przygotowuje teren pod budowę bloków, które powstaną w mieście w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Kilka tygodni temu urząd miasta ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy ulicy Grota-Roweckiego, z której – miejmy nadzieję – za kilka lat będą korzystać mieszkańcy nowych bloków. Do budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia jeszcze długa droga, więc aby na plac budowy bez przeszkód mógł dojechać ciężki sprzęt i nie tylko, ratusz ogłosił także przetarg na budowę tymczasowego dojazdu do osiedla. Niestety, nie udało się go rozstrzygnąć.

– Postępowanie zostało unieważnione, bo nie wpłynęła ani jedna oferta – przyznaje Michał Piotrowicz, wiceburmistrz Świdnika. – W tej sytuacji mamy prawo zlecić te prace z tzw. „wolnej ręki”. Szukamy wykonawcy, który weźmie to zlecenie.

Nikt nie zgłosił się także do ogłoszonego przez UM pierwszego przetargu na modernizację targowiska miejskiego. Drugi ogłoszono w ubiegłym tygodniu.

Miastu najpewniej uda się za to pomyślnie rozstrzygnąć przetarg na opracowanie przebudowy ulic na osiedlu Żwirki i Wigury w Świdniku. Najkorzystniejszą ofertę – 192,7 tys. zł, zaproponowała firma „Tomar-Drog” Tomasz Lis, Marek Oleszczuk z Lublina. Jak przyznają urzędnicy, zaproponowana kwota jest bardzo korzystna. W