Wykopki na rondzie

Prace na rondzie trwają już trzeci tydzień

– Co to za prace, które trwają na rondzie Żołnierzy Wyklętych? – zastanawiają się nasi Czytelnicy. – Rondo niedawno wyremontowano, a znowu jest rozkopane.


Ciężki sprzęt pojawił się na niedawno wyremontowanym rondzie u zbiegu alei Armii Krajowej oraz ulic Krępieckiej, Racławickiej i Janusza Kusocińskiego jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wzbudzając zainteresowanie wielu świdniczan.

– Czyżby już kopali pod ten maszt, na którym zawiśnie nasza flaga, którą Świdnik zdobył uczestnicząc w rządowym programie „Pod Biało-czerwoną” – zastanawiał się jeden z naszych Czytelników, prosząc redakcję o wyjaśnienie przyczyn rozkopania ronda.

Jak poinformował nas świdnicki ratusz na rondzie trwają prace związane z dobiegającą końca budową kolektora wód deszczowych.- Trwają prace przyłączeniowe – tłumaczą świdniccy urzędnicy. – Pierwsza część inwestycji to był system rur kanalizacji deszczowej w całym mieście, który kończył się zasuwą na tym rondzie. W tej chwili, jako że kończymy prace przy budowie oczyszczalni i zbiornika, trzeba było to połączyć.

Pozostaje jednak pytanie, czemu prace na rondzie trwają tak długo. Gdy w ubiegły czwartek tamtędy przejeżdżaliśmy rondo wciąż było rozgrzebane. (w)