Wykryj, zanim zachorujesz

Badania profilaktyczne umożliwiają wykrycie nowotworów we wczesnych stadiach, usunięcie stanów przedrakowych i obniżają zachorowalność na raka. Lekarze z chełmskiego szpitala zachęcają, by badać się zanim będzie za późno. Tym bardziej, że można to zrobić bezpłatnie.


Od dawna w chełmskim szpitalu, w ramach programów zdrowotnych, można przechodzić bezpłatnie badania profilaktyczne tj. cytologię oraz kolonoskopię.
Cytologia dedykowana jest dla kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego badania. Miejsce badania to Poradnia Ginekologiczno-Położnicza Szpitala (za szpitalnym pawilonem B). Na badanie można umówić się telefonicznie, pod numerem 82 562 31 62.
Kolonoskopia skierowana jest do osób w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, osób w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego oraz osób w wieku 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha z potwierdzonym rozpoznaniem z poradni genetycznej. Zapisy i realizacja badania odbywa się w Pracowni Endoskopowej. Również i tutaj można rejestrować się telefonicznie, pod numerem 82 562 33 15 po godz. 12.00. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here