Wyleją asfalt w Żulinie

Dobra wiadomość dla mieszkańców Żulina. Powiat krasnostawski jeszcze w tym roku chce położyć nakładkę asfaltową na blisko 300-metrowym odcinku, pominiętym przy remoncie drogi z Żulina w kierunku Borowicy.

W minionym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnmymstawie przebudował drogę w Żulinie, w gm. Łopiennik Górny. Sęk w tym, że pozostawił około 300-metrowy odcinek, do zakrętu w kierunku torów kolejowych w Zagrodach, przy samej granicy z powiatem chełmskim. W dodatku chyba najbardziej zniszczony.

Kierowcy nie ukrywali zdziwienia, bo rzadko kiedy, przy przebudowie dróg, pozostawia się niewielki fragment w fatalnym stanie.

Dyrektor ZDP Marek Klus przekonywał, że zakres wykonanych przed rokiem prac był zgodny z posiadaną dokumentacją techniczną oraz z umową dofinansowania zadania z Funduszu Dróg Samorządowych. W kwietniu br. stwierdził, że pozostawiony odcinek zostanie wykonany do końca br.

Wcześniej została opracowana dokumentacja. Powiat w tegorocznym budżecie na nowy asfalt zaplanował pieniądze. Starosta Andrzej Leńczuk zapewnił, że lada dzień na niewyremontowanym odcinku drogi w Żulinie pojawi się nowa asfaltowa nakładka. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here