Wylosują Anioła

29 lipca wystartowała akcja, której celem jest przekazanie kartek z pozytywnymi listami i życzeniami zdrowia dla dzieci chorujących na raka.
Akcja „Wylosuj Anioła” powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie. Własnoręcznie pisane kartki mają wesprzeć dziecko podczas trudnego czasu leczenia.
Co trzeba zrobić? Wziąć kartkę – kupioną lub zrobioną własnoręcznie – i zastanowić się, do kogo chcemy napisać (do dziewczynki lub chłopca). Potem piszemy kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka.
– Warto napisać, że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy. Kartka powinna być pozytywna i zachęcać do walki z chorobą – mówi Natalia Voytsel, inicjatorka akcji. – Można napisać kilka słów o sobie i podać swój kontakt, bo może dziecko będzie chciało później odpisać „swojemu aniołowi”.
Kartki należy wysłać na adres: Grupa Rodziców „Gdy Liczy się Czas”, ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin. Organizatorzy przekażą listy do Dziecięcego Szpitala Klinicznego na ul. Chodźki. Tam mali pacjenci będą losować kartki.
– Mamy też prośbę, żeby się modlić za dziecko, które wylosuje waszą kartkę. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa będzie za konkretne dziecko – dodaje Natalia.
MG