Wymiana dyrektorów na lotnisku

Port Lotniczy Lublin ma nowego dyrektora do spraw handlowych. Został nim Marek Pierściński, zastępując na tym stanowisku Ireneusza Dylczyka.


Zmian personalnych w Porcie Lotniczym Lublin ciąg dalszy. Przed niespełna miesiącem rada nadzorcza spółki odwołała członków zarządu: Sebastiana Meitza i Adama Klinerta oraz kierującego portem od siedmiu lat prezesa Krzysztofa Wójtowicza. Zmian w zarządzie domagały się władze samorządu województwa lubelskiego, będącego jednym z dwóch głównych akcjonariuszy portu, które obwiniały zarząd o słabe wyniki finansowe i brak wizji rozwoju.

Miejsce po Wójtowiczu zajął kojarzony ze świdnickim posłem i wiceministrem Aktywów Państwowych Arturem Soboniem, Andrzej Hawryluk i właśnie jego decyzją w ubiegłym tygodniu ze stanowiska dyrektora handlowego odwołany został Ireneusz Dylczyk. Zastąpi go Marek Pierściński.

Jak czytamy w informacji prasowej PLL, nowy dyrektor handlowy ma osiemnastoletnie doświadczenie w branży lotniczej. Pracował w obszarze obsługi naziemnej samolotów zarówno po stronie linii lotniczej (PLL LOT), jak i czołowych polskich firm obsługujących przewoźników. Przez większość kariery zawodowej zajmował się negocjowaniem umów handlowych. Jako członek zarządu spółki handlingowej był odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii rozwoju firmy, sprzedaż usług, zakupy w sześciu lokalizacjach spółki oraz rozwój usług cargo. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here