Wymienią asfalt na Rejowieckiej

Niebawem ma ruszyć remont drugiej nitki ulicy Rejowieckiej. Kierowców czekają niemałe utrudnienia. Ruch w obie strony będzie odbywał się po wyremontowanej w ubiegłym roku północnej części ulicy. Miasto w dalszym ciągu czeka jednak na rozstrzygnięcie ministerialnego konkursu na przebudowę całej trasy nr 12 w granicach Chełma.

Na początku lipca mają ruszyć prace związane z wymianą nawierzchni południowej części ul. Rejowieckiej, na odcinku od ronda ZWiN do ul. Przejazdowej. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Włodawy. Umowa ma być na dniach podpisana.
– Jak to zwykle bywa przy pracach drogowych na głównych arteriach miasta, na pewno pojawią się spore utrudnienia w ruchu – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Kierowców prosimy o wyrozumiałość. Po remoncie wszyscy będziemy jeździć po równej nawierzchni.
Zaplanowany na ten rok zakres prac obejmuje remont dwóch pasów ul. Rejowieckiej na odcinku około jednego kilometra. Władze miasta nie wykluczają jednak, że zakres prac może znacznie się zwiększyć. Północy odcinek został wyremontowany w minionym roku.
– Po rozstrzygnięciu przetargu mamy około 300 tys. zł oszczędności, z których blisko połowa to zdobyte z ministerstwa infrastruktury i rozwoju dofinansowanie – podkreśla prezydent. – Ale zanim zapadanie decyzja co do przeznaczenia tych pieniędzy, musimy zaczekać na rozstrzygnięcie naboru na ogromną inwestycję.

Chodzi o przebudowę całej drogi nr 12, biegnącej przez Chełm. Warta około 200 mln zł inwestycja ma być realizowana, wraz z wykonaniem projektu, w okresie najbliższych pięciu lat. – Jeśli dostaniemy unijne dofinansowanie, oszczędności z remontu spróbujemy przesunąć na inną drogę – wyjaśnia prezydent. – Gdyby okazało się, że pieniędzy nie otrzymamy, zwiększymy zakres prac na ul. Rejowieckiej.
Zgodnie z ofertą przetargową, które zgłosiło włodawskie PDM, drogowe roboty na ul. Rejowieckiej mają potrwać maksymalnie 45 dni. Oznacza to, że pełna przejezdność tej ulicy powinna zostać przywrócona jeszcze przed końcem wakacji. (ptr)