Wymusił pierwszeństwo

Uszkodzony motocykl, pokiereszowane auto i dwóch poszkodowanych – to bilans wypadku, do którego doszło na al. Lotników Polskich w Świdniku.


Tuż przed godziną 17, we wtorek 31 lipca, na al. Lotników Polskich w Świdniku doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego.

– 27-letni kierujący pojazdem marki audi wyjeżdżając z ulicy Spadochroniarzy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu motocykliście jadącemu al. Lotników Polskich w kierunku ul. Racławickiej. Doszło do kolizji pojazdów. Następnie motocykl uderzył w znaki drogowe oraz potrącił oczekującego na wysepce, dzielącej jezdnie przy przejściu dla pieszych 12-latka – poinformowała asp. Eliwra Domaradzka, rzeczniczka KPP w Świdniku.

Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że poza otarciami naskórka na nodze i twarzy doznał również wstrząśnienia mózgu. Ma również krwiaka na mózgu. Do szpitala – z dużą raną szarpaną nogi – trafił również motocyklista.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 27-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Policja bada okoliczności zdarzenia. (w)