Wynik gorszy niż gra

Juniorzy młodsi Chełmianki, mimo walki do ostatniej minuty i dążenia do remisu, nie zdołali osiągnąć korzystnego wyniku z rywalizacji z TOP 54 Biała Podlaska. Podopieczni Radosława Leonowicza ulegli przeciwnikowi 0:1, tracąc gola na samym początku meczu.

Pierwsze 30 minut należało do gości. TOP wykorzystał fakt, że Chełmianka źle weszła w mecz i już w 6 min. objął prowadzenie, którego, jak się później okazało, nie oddał do końca. – Początek meczu w naszym wykonaniu nie był taki, jakiego byśmy wszyscy oczekiwali – mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener juniorów młodszych Chełmianki, Radosław Leonowicz.

– Moi zawodnicy stracili sporo czasu, zanim weszli na właściwe tory. Ostatnie piętnaście minut pierwszej części spotkania w naszym wykonaniu było bardzo dobre. Zabrakło jedynie gola. Konsekwentnie i uparcie dążyliśmy do zmiany wyniku, chcieliśmy jeszcze przed przerwą zmienić niekorzystny rezultat.

W drugiej połowie Chełmianka była częściej w posiadaniu piłki, ale TOP skutecznie bronił jednobramkowego prowadzenia. – Wiedzieliśmy, że to będzie trudna dla nas połowa, bo rywal zrobi wszystko, by utrzymać korzystny wynik. Kradł czas, co też przewidzieliśmy. TOP zagrażał jedynie po stałych fragmentach. Myśmy starali się strzelić gola, ambitnie walczyliśmy do samego końca, była w nas wiara, że to się uda, niestety, nie odmieniliśmy losów spotkania.

Cieszy jednak fakt, że drużyna dosłownie gryzła trawę do ostatniej sekundy. Tak bardzo chłopakom zależało na zdobyciu choćby punktu. Z przebiegu meczu absolutnie nie zasłużyliśmy na porażkę, myślę, że gdybyśmy mieli lepiej ustawione celowniki, to spotkanie można było nawet wygrać. Dziękuje chłopakom za walkę i ambicję – dodaje trener Leonowicz. Kolejny mecz juniorzy młodsi Chełmianki, występujący w I Lidze Wojewódzkiej w Grupie B, zagrają na wyjeździe z Lublinianką – w sobotę 7 września o 11.00.

ChKS CHEŁMIANKA – TOP 54 BIAŁA PODLASKA 0:1 (0:1)

ChKS: Kuryś – Szaja, Kuźmiński, Malec (46 Biskupski), Kulasza, Kołaczkowski, Mazurek, Owczarek (58 Klimowicz), Jeż (70 Trubacz), Barszczewski, Żurek (65 Marczuk).

Inne wyniki 4. kolejki: Stal Kraśnik – MOSiR Lubartów 1:1, Widok Lublin – Łada Biłgoraj 5:2, Wisła Puławy – Lublinianka przełożony. Zaległy mecz: Łada – MOSiR Lubartów 2:1. (r)

1. Wisła P. 3 9 24-2
2. Lublinianka 3 7 11-3
3. TOP 54 3 6 7-8
4. Widok L. 4 4 8-13
5. CHEŁMIANKA 4 4 5-16
6. Łada 2 3 4-6
7. Stal K. 3 2 3-9
8. MOSiR 4 1 3-8