Wypadek i pożar w starostwie

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek na ulicach Krasnegostawu. Policyjny patrol podjął pościg za kierowcą, który potrącił dwóch rowerzystów, a następnie uderzył w stację redukcyjną gazu przy starostwie powiatowym. Na szczęście były to tylko ćwiczenia…

We wtorek przed południem rozpoczęły się ćwiczenia organizowane w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Głównym celem przedsięwzięcia była koordynacja współpracy służb powiatu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – W ramach założenia, patrol policji podjął pościg za kierującym samochodem osobowym, który podczas ucieczki potrącił dwóch rowerzystów, a następnie uderzył w stację redukcyjną gazu.

Doszło do zadymienia i rozszczelnienia instalacji gazowej – dodaje. W ramach działań ewakuowano pracowników i interesantów budynku starostwa powiatowego w Krasnymstawie. W ćwiczeniach brali udział policjanci z krasnostawskiej komendy, strażacy, pracownicy pogotowia gazowego oraz funkcjonariusze straży miejskiej. (k)