Wypadek w centrum

Mimo działających świateł i dobrych warunków na drodze w miniony wtorek w samym centrum miasta doszło do zderzenia dwóch aut. Jak tłumaczą mundurowi, jeden z kierowców wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.
Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj około godz. 10.30. Wypadek miał miejsce w samym centrum miasta, na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z ul. Niepodległości.
– Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Honda Civic 71-letni mieszkaniec Świdnika, bagatelizując czerwone światło na sygnalizatorze, wjechał na skrzyżowanie. Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW Golf, którym kierował 28-latek z Bełżyc – informuje Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy świdnickiej policji.

Na miejscu interweniowała załoga kareteki pogotowia ratunkowego, straż pożarna oraz służby porządkowe. Do szpitala ze złamaną ręką trafiła pasażerka golfa. Obaj kierowcy zostali przebadani alkomatem. Byli trzeźwi.
Wypadek spowodował potężne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Natomiast w tej chwili policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Proszą o pomoc świadków zdarzenia. Z Komendą Powiatową Policji w Świdniku można się kontaktować pod nr tel. 81 749-42-10 lub 997.(kal)