Wypadkowy weekend

(26 stycznia) Sobota, godz. 17. Kierowca seata (24 lata) wpadł w poślizg na wiadukcie, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka renault, którym kierowała 75-letnia kobieta.

W wypadku ucierpiała pasażerka osobówki, w którą uderzył kierowca. Z obrażeniami całego ciała kobieta została natychmiast przetransportowana karetką do szpitala, gdzie pozostała na hospitalizacji. Pozostali uczestnicy po badaniach zostali zwolnieni do domu.

Kilkadziesiąt kilometrów dalej, w Brzeźnie na odcinku krajowej „dwunastki”, miał miejsce drugi poważny wypadek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, właśnie tam kończyła się weekendowa kolejka ciężarówek oczekujących na odprawę graniczną. Kierujący busem marki Volkswagen, 41-letni obywatel Ukrainy, nie wyhamował i uderzył w ostatniego stojącego w „ogonku” tira.

– W samochodzie tym jechało pięcioro pasażerów. Jedna z kobiet, 21-letnia obywatelka Ukrainy, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Pozostałe osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń. W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został kierowca busa – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)