Wypowiedz się…

Koronawirus pokrzyżował nieco prace nad Strategią Lublina 2030. Wszystkie zaplanowane spotkania konsultacyjne z mieszkańcami zostały odwołane, ale swoje pomysły i opinie można przekazywać przez internet.


– Zachęcamy mieszkańców Lublina, jak i osoby pochodzące stąd, a nie mieszkające już w naszym mieście, by w wolnym czasie wzięły udział w krótkich ankietach internetowych na temat wizji Lublina w przyszłości. Ankiety dostępne są na stronie internetowej projektu www.2030.lublin.eu w zakładce „Wypowiedz się” oraz na portalu Facebook Lublin 2030 – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

– Prowadzone są również prace mające na celu podsumowanie ankiety internetowej zrealizowanej podczas głosowania na projekty w ramach BO 2020, w której udział wzięło ponad 3 tys. osób, oraz cyklu 17 spotkań i warsztatów o różnorodnej tematyce. Prace nad pierwszym raportem zakończą się w kwietniu br. – dodaje Głazik.

Do czasu zakończenie epidemii odłożone zostały spotkania Tematycznych Grup Roboczych oraz zaplanowane badania wśród 1600 losowo wybranych mieszkańców Lublina. (EM.K.)