Wyprawa do Suśca

Wójt Roman Kandziora organizuje kolejną wyprawę rowerową. Tym razem trasę zaplanowano w malowniczym Suścu. Są jeszcze wolne miejsca.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy w „Nowym Tygodniu” o wycieczce rowerowej na trasie Orchówek – Kamień zorganizowanej przez wójta Romana Kandziorę. Uczestniczyła w niej 23 osobowa grupa złożona z urzędników i mieszkańców gminy Kamień. Cykliści z Kamienia pokonali jednego dnia 72 km. Wyprawa tak im się spodobała, że na najbliższy weekend (6-7 sierpnia) już zaplanowali kolejną. Tym razem wybierają się do Suśca.
– Do Suśca jedziemy własnymi prywatnymi samochodami, rowery zapakujemy na jeden z nich – mówi wójt Kandziora. – Trasy już mamy zaplanowane. Miejsca w schronisku są zarezerwowane. W ciągu dwóch dni pokonamy 70 km. To bardzo urokliwe miejsce. Jest tam, co zwiedzać. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
Wójt Kandziora zastrzega, że z gminnego budżetu na wyprawę nie zostanie przeznaczona ani jedna złotówka. Uczestnicy wycieczki finansują ją z własnej kieszeni. (mo)