Wyprzedzać trzeba umieć

Do zderzenia osobówki z ciągnikiem rolniczym doszło w Zakręciu. Przyczyną kolizji było nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierującego toyotą.

We wtorek, 6 października po 12.00, krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Zakręcie (gmina Krasnystaw). – Mundurowi ustalili, że kierujący toyotą 45-latek z Puław nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie ciągnika rolniczego marki john deere, którego kierujący, 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec, wykonywał już manewr skrętu w lewo – relacjonuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Doszło do zderzenia, ale na szczęście żaden z uczestników kolizji nie doznał poważnych obrażeń. Kierowca toyoty został ukarany mandatem. Policjanci przypominają, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy będzie to bezpieczne.

– Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu, czy kierujący jadący za nim nie rozpoczął już wyprzedzania, czy kierujący jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu – wylicza Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here