Wyprzedzamy Warszawę!

Lublin zajął 4. miejsce w pierwszym Rankingu Otwartych Miast, w którym doceniono samorządy osiągające najlepsze efekty w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

 

Nasze miasto zostało docenione m.in. za wdrożony rok temu System Zarządzania Ruchem, Bibliotekę Wirtualną czy miejski system telekomunikacyjny. Zauważono również to, że w mieście znajduje się ponad 250 hotspotów i 230 kamer monitoringu.

– Chcemy, żeby Lublin był „smart city”, miastem używającym nowoczesnych technologii do podnoszenia poziomu życia mieszkańców. Miejskie hot spoty czy WiFi w pojazdach komunikacji miejskiej powinny być standardem, więc musimy iść dalej. W Lublinie stawiamy na przedsiębiorczość, dlatego pomagamy w rozwoju start up-ów, wśród których szczególnie dużo działa w branży IT. To dobry kierunek, bo współpraca z takimi przedsiębiorcami pomoże nam znaleźć właściwe rozwiązania we wprowadzaniu nowoczesnych technologii – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Przed Lublinem uplasowały się tylko Poznań (na pierwszym miejscu) i kolejno Gdynia oraz Olsztyn. Za Lublinem znalazła się Warszawa. Ranking miast, które są „smart”, stworzony został przez „Dziennik Gazetę Prawną” i firmę Deloitte.
(EM.K.)