Wyprzedził na czołówkę

Kierowcy i pasażerowie obu aut trafili do szpitala po czołowym zderzeniu przy zbiegu ulic Metalowej i Szpakowej. Powodem było najprawdopodobniej nieprawidłowej wyprzedzanie.

Jak podaje podkom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, do zderzenia doszło we wtorkowe popołudnie (27 listopada, około godz. 15). – Z ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 19-letni chełmianin, wykonując manewr wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Toyota, którym kierował 35-letni mieszkaniec gminy Chełm – informuje podkom. Czyż.

Do szpitala trafili obaj kierujący, a także dwaj pasażerowie. Po badaniach lekarze upewnili się, że wszyscy mogą jednak wrócić do swoich domów – nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń, a policjanci zakwalifikowali „czołówkę” jako kolizję drogową i nałożyli na 19-latka, który się do niej przyczynił, mandat.

Mundurowi przypominają spieszącym się gdzieś bez przerwy kierowcom: w obecnych warunkach atmosferycznych nawierzchnia drogi jest śliska i łatwo wpaść w poślizg, dlatego tak ważne są ostrożność i zabranie nogi z gazu. – Pamiętajmy, że to od nas samych zależy bezpieczeństwo własne, jak też innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla rzecznik KMP. (pc)