Wyremontują dla seniorów

Na realizację programu „Senior+” rząd zaplanował w tym roku aż 80 mln zł. Jeśli złożony przez MOPR projekt spełni wszystkie kryteria, część z tej rekordowej kwoty trafi do Chełma na modernizację Domu Dziennego Pobytu.

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Ogrodowej to miejsce integracji osób starszych, zrzeszające obecnie 40 członków. Jego popularność z roku na rok wzrasta, a chełmscy seniorzy stają się coraz bardziej aktywni. Jest szansa, że niebawem będą mogli spędzać czas w bardziej komfortowych warunkach. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie złożył projekt na rozbudowę budynku w ramach rządowego programu „Senior+”.
Projekt przebudowy lokum zakłada gruntowny remont budynku zarówno z zewnątrz, jak i od środka, oraz – co najważniejsze – dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych. Koszt remontu to szacunkowo 150 tys. zł, wyposażenie pochłonie zaś 80 tys. zł. MOPR zapowiada podwyższenie standardów i utworzenie w DDP m.in. pracowni komputerowej czy rehabilitacyjnej oraz poszerzenie oferty wyjazdów i wycieczek dla seniorów. Oprócz tego każdy z członków DDP będzie miał do dyspozycji nawet własną szafkę.
Projekt przeszedł już pierwszą ocenę formalną. MOPR ma zamiar też wystąpić o dofinansowanie z PFRON, a w ramach współpracy ze stowarzyszeniami w planach jest też m.in. budowa siłowni pod chmurką. (pc)