Wyrównają chodnik, ale w II kwartale

Prowadzący do podstawówki przy ul. Hiacyntowej chodnik jest połamany i popękany. Nietrudno się potknąć o wystające płytki

– Ten chodnik ma tyle lat co szkoła – narzekają rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, którą wybudowano w latach 70. ubiegłego wieku. Dojście do podstawówki przy ul. Hiacyntowej prowadzi po starych, spękanych betonowych płytach.


– Chcielibyśmy, żeby miasto położyło tutaj kostkę, choćby używaną, pozyskaną z innych miejsc w Lublinie – tłumaczy pan Damian, ojciec jednego z uczniów miejskiej podstawówki.

Po interwencji „Nowego Tygodnia” przedstawiciele Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie obiecali naprawę chodnika. Na razie obiecują jednak tylko naprawę cząstkową i to nieprędko.

– Wymiana popękanych płyt i likwidacja lokalnych nierówności będzie mogła być wykonana w II kwartale 2020 r. – poinformował nas Grzegorz Jędrek z zespołu prasowego lubelskiego ratusza. Czy jest szansa na przeprowadzenie solidnego remontu? – Wymiana nawierzchni chodnika z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 cm na kostkę brukową jest uzależnione od kosztów realizacji innych prac remontowych zaplanowanych na rok 2020 – dodaje Grzegorz Jędrek.

Marek Kościuk