Wyrównają Krężnicką

Po remoncie ulica Krężnicka zyska nową, równą nawierzchnię

W czwartek, 4 maja, miał rozpocząć się remont ul. Krężnickiej, ale ze względu na pogodę drogowcy nie przystąpili do pracy. Roboty powinny ruszyć w tym tygodniu
i potrwać do końca miesiąca.


Prace obejmują odcinek o długości 1900 m, od ul. Bryńskiego w kierunku granicy miasta. – W ich trakcie kierowcy mogą spodziewać się zwężeń i ręcznego sterowania ruchem. Ponadto, w czasie usuwania starej nawierzchni i układania nowych warstw, ul. Krężnicka na wspomnianym wyżej odcinku będzie na weekendy wyłączana z ruchu – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. Wówczas będzie obowiązywał objazd ulicami: Żeglarską, Osmolicką oraz Cienistą.
Wykonawca robót, lubartowska firma PRDL, zażyczyła sobie za prace 1,165 miliona złotych.
W ratusza zapowiadają też, że będą planowane dalsze prace na tej ulicy w kierunku granicy miasta, ale w tym momencie za wcześnie na szczegóły. Dowiedzieliśmy się za to, które ulice w dzielnicy zyskają dzięki remontowi Krężnickiej. Zdejmowany z jej podłoża stary asfalt trafi na ich utwardzenie. – Po uzgodnieniach z radą dzielnicy Zemborzyce ustalono, że destrukt będzie usypany m.in. na ulicach Letniskowej, Pasiecznej, Porannej i na fragmencie ul. Ptasiej – dodaje Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta.
Zadowolenia z takiego rozwiązania nie ukrywa walczący o takie rozwiązanie radny Leszek Daniewski. – Dobrze, że destrukt położony przed laty w Zemborzycach pozostanie w dzielnicy. Skorzystają na tym mieszkańcy – mówi. BCH

Utwardzą dojście do kładki

Miasto ogłosiło też przetarg na utwardzenie ciągu pieszo-rowerowego od istniejącej ścieżki wzdłuż Bystrzycy (przy kładce) do ulicy Parczewskiej. To jeden z utartych, lokalnych skrótów, biegnących z Zemborzyc do instytucji, sklepów, szkół czy kościoła na Wrotkowie. Inwestycja będzie spełnieniem oczekiwań setek mieszkańców Zemborzyc, którzy od lat przemierzają tędy drogę narażając się na brodzenie w błocie i przeskakiwanie kałuż.
W miejscu starego nasypu powstanie nowa grobla. Nawierzchnia ścieżki rowerowej będzie wykonana z betonu asfaltowego, a chodnika – z kostki brukowej. Wymieniony zostanie istniejący przepust. Do tego dojdą balustrady i pionowe znaki drogowe.
Wykonawca będzie miał czas do 28 listopada.
Przypomnijmy, że to nie jedyne zadanie inwestycyjne przewidziane przy ul. Parczewskiej. Również w tym roku ma ona zyskać kilka latarni, które doświetlą jeden z ciemniejszych rejonów miasta.