Wyróżnieni za godną postawę

Ruszyli z pomocą ofiarom wypadku. Trzej pogranicznicy z Dorohuska, którzy przed przyjazdem karetki udzieli pomocy rannemu celnikowi i próbowali ratować życie jego kolegi, otrzymali listy pochwalne od komendanta NOSG.

Wyróżnieni funkcjonariusze to mł. chor. SG Stanisław Rotmański, sierż. szt. SG Andrzej Jachorek oraz plut. SG Piotr Tarajko. Wszyscy trzej pełnią służbę w placówce w Dorohusku. W drodze do pracy, 11 października, byli świadkami wypadku drogowego. W Brzeźnie auto, którym podróżowali dwaj celnicy, wbiło się w ukraińską ciężarówkę. Pogranicznicy natychmiast zatrzymali wóz i ruszyli z pomocą. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zawiadomili służby ratownicze i – nie czekając na przyjazd karetki – sami podjęli próbę reanimacji obu mężczyzn.

W środę (2 listopada) podczas uroczystości w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie zostali oficjalnie docenieni za ten gest. Komendant NOSG, gen. bryg. SG Wojciech Skowronek, wręczył funkcjonariuszom listy pochwalne oraz podziękował za ich przykładną postawę. (pc)