Wysoka forma młodych zapaśniczek

Po raz pierwszy po półrocznej przerwie z powodu koronawirusa w szranki rywalizacji stanęły zapaśniczki Cementu Gryf Chełm. Kadetki, młodziczki i zawodniczki z kategorii młodzieżowiec wzięły udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. Chełmianki zdobyły aż 14 medali!

– To był nasz pierwszy start od pół roku, więc wszyscy obawialiśmy się tego, czy dziewczyny sobie poradzą. Wielką niewiadomą była ich forma. Inna sprawa, że przez całe dwa wakacyjne miesiące nasze zawodniczki na treningach pracowały w pocie czoła. Nie odpoczywały, a trenowały, przygotowując się do drugiej części sezonu.

Przed nami za kilka dni są mistrzostwa Polski juniorek, a w dniach 16-18 września w Chełmie zostaną rozegrane finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na obu tych imprezach chcemy jak najlepiej wypaść, dlatego też start w Ciechanowie na Igrzyskach LZS potraktowaliśmy bardzo poważnie. Obsada była spora, bo większość klubów jest zrzeszona w strukturach Ludowych Zespołów Sportowych – opowiada Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

Cement Gryf Chełm został najlepszą drużyną igrzysk. Zdobył aż 14 medali, w tym sześć złotych, cztery srebrne i cztery brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Marta Gajowniczek, Wiktoria Kamela, Dana Tkaczuk, Anna Król, Maria Świeczak i Patrycja Dudek. Srebrne medale zdobyły: Monika Dadas, Monika Białach, Urszula Piotrowska, Klaudia Wcisło, a brązowe: Katarzyna Jargieła, Klaudia Solan, Aleksandra Maziarczyk i Gabriela Czarnecka. Na piątych miejscach, ocierając się o brązowy medal, zawody ukończyły: Dotota Struszewska, Nikola Skórska oraz Weronika Chapska. Trenerami chełmskich zapaśniczek są Dariusz Kucharski i Karina Konarska. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here