Wysoka jakość, walory smakowe i odżywcze zostały docenione

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach znowu wyróżniona! Tym razem produkty z mleczarni z podlubelskiej miejscowości zdobyły wiele nagród podczas XXVII edycji targów MLEKO-EXPO 2018.


Za najwyższą jakość w kategorii „mleko” złoty medal otrzymało „Mleko naturalne 2,0%”. „Kefir jak dawniej” został natomiast nagrodzony srebrnym medalem w kategorii „napoje mleczne”. – Jest nam niezmiernie miło, że podczas targów po raz kolejny została doceniona wysoka jakość oraz walory smakowe i odżywcze naszych produktów. Tak duża ilość nagród to potwierdzenie intensywnego rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich lat – mówi Mirosław Domański, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Za wyróżniającą jakość w kategorii „ser typu włoskiego, greckiego, smażone, pleśniowe, regionalne” brązowy medal otrzymał Ser Mozzarella Piasecka OSM Piaski. Szereg produktów został również wyróżniony w konkursie „Mleczny Hit”. Były to: „Kefir jak dawniej”, „Jogurt naturalny typu greckiego” oraz „Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej”.

„MLEKO-EXPO 2018” to największe targi mleczarskie w Polsce. Mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta, oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości.

Wydarzenie to również zwiastun trendów konsumenckich i kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Impreza była organizowana przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew. Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wykorzystuje tylko naturalny, najlepszy surowiec ze sprawdzonych gospodarstw regionu lubelskiego, które nie stosują GMO. W naszej działalności sięgamy po tradycyjne sposoby wytwarzania produktów bez konserwantów i ulepszaczy, jednocześnie zachowując najwyższą jakość naszych wyrobów – mówi Andrzej Grochoła, kierownik ds. marketingu OSM w Piaskach.

Poza nagrodzonymi produktami w ofercie spółdzielni znajdują się również: twarogi, „mleko naturalne 3,2%”, śmietany, jogurt naturalny typ grecki o obniżonej zawartości tłuszczu, ser mozzarella, masło ekstra o zaw. tłuszczu 82%, oraz produkty bez laktozy: kefir oraz jogurt naturalny typ grecki.