Wystarczy dobrze „ustawić” pasy

Radna Marta Wcisło ma prosty sposób na „odkorkowanie” skrzyżowania ulic Dywizjonu 303 i Kunickiego

O usprawnienie komunikacji na przedłużeniu ulicy Wrotkowskiej do ul. Dywizjonu 303 prosi prezydenta Marta Wcisło z klubu radnych Krzysztofa Żuka.


Radna proponuje wyznaczenie dwóch pasów do jazdy na wprost na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303 z ul. Kunickiego dla kierowców jadących od ul. Dywizjonu 303 w kierunku „nowej Wrotkowskiej”. – Na czas przebudowy ul. Wyścigowej i przedłużenia ul. Wrotkowskiej pasy drogowe na ul. Dywizjonu 303 i skrzyżowania z ul. Kunickiego, jadąc w kierunku ul. Wrotkowskiej wyglądały następująco: dwa pasy do skrętu w lewo, jeden do jazdy prosto oraz jeden do skrętu w prawo.

Z uwagi na główny ruch w stronę ul. Abramowickiej było to bardzo dobre rozwiązanie – przypomina radna. – Obecnie jednak większość samochodów w godzinach szczytu kieruje się pasem do jazdy na wprost, tworząc korek na jednym pasie.

Zasadnym będzie zamiana pasów na dwa do jazdy wprost oraz pozostawienia po jednym pasie do skrętu w prawo i w lewo, co rozładuje korki na tym skrzyżowaniu – dodaje radna, która wysłała w tej sprawie interpelację do prezydenta Krzysztofa Żuka.

Urzędnicy mają kilka tygodni na odniesienie się do jej pomysłu. GR