Wystarczy przebudować łuk

Nawet czterdzieści miejsc parkingowych na skwerze u zbiegu ulic Puławskiej i Zuchów widzi rada dzielnicy Wieniawa. – Ukrócimy w ten sposób lokalny chaos z parkowaniem – przekonuje przewodniczący zarządu dzielnicy Tomasz Makarczuk. Miasto zna pomysł i wskazuje, że wiązałby się również z przebudową lokalnego układu dróg.
Chodzi o okolicę z „zielonym trójkątem”, gdzie Puławska łączy się z Zuchów. Obecnie na tym terenie parkuje zwykle kilkanaście pojazdów. – Lekka przebudowa łuku jezdni pozwoliłaby na parkowanie tam kilkudziesięciu pojazdów – dodaje Tomasz Makarczuk Rada dzielnicy pozytywnie zaopiniowała ten pomysł. Rozpoczęto rozmowy z miastem, bo wydatki na dokumentację i sam parking przekraczają roczne możliwości rady dzielnicy (129 tys. zł).
– Pomysł jest znany. Rada dzielnicy zwróciła się do nas na początku roku z pytaniem o taką inwestycję. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można byłoby wygospodarować w tamtym rejonie teren na kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Prawdopodobnie wiązałoby się to z przebudową fragmentu ul. Zuchów, a tym samym niemałymi kosztami. Na tę chwilę trudno o precyzyjne określenia w tej sprawie – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. BCH