Wystrzałowy Hubertus

Ależ to była impreza! Do Stajni „Kucyki Pysi” w Horodyszczach Kolonii (gmina Chełm) zjechali miłośnicy koni, jeździectwa i myślistwa z całego regionu, aby wspólnie obchodzić święto swojego patrona – św. Huberta.

Impreza przebiegała pod patronatem Wójta Gminy Chełm i udała się znakomicie. Właściciele Stajni „Kucyki Pysi” zadbali, aby dla nikogo nie zabrakło atrakcji. Gościom zainteresowanym ludowymi tradycjami przybliżono pracę i ciekawostki z życia wiejskiego. Każdy mógł spróbować pysznych regionalnych potraw. Imprezie towarzyszyła wystawa sprzętu rolniczego i maszyn budowlanych.

Swoje stoisko wystawiło Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” z Chełma. Zarówno dorośli, jak i dzieci z zainteresowaniem przyglądali się tradycyjnej „gonitwie za lisem”, która jest nieodzownym elementem każdego Hubertusa. Był pokaz ponad dwudziestu koni – gratka nie tylko dla miłośników tych pięknych zwierząt. Wielką atrakcją, jak zawsze w Stajni „Kucyki Pysi” były przejazdy tradycyjnymi zaprzęgami konnymi, a dla dzieci również konkurs z nagrodami. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here