Wysyp pijanych kierowców

Podczas minionego weekendu krasnostawscy policjanci zatrzymali aż dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało samochodami, a pozostali poruszali się po drodze publicznej rowerami. Dwaj mieli prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Dziewięciu zatrzymanych nietrzeźwych kierowców i dwóch kierujących w stanie po użyciu alkoholu to efekt weekendowych kontroli stanu trzeźwości prowadzonych przez krasnostawskich mundurowych. Pierwszy z kierowców ,wpadł podczas kontroli drogowej w miejscowości Zastawie – Kolonia w sobotę tuż przed północą.

– Jak się okazało po badaniu alkomatem, 58-letni kierujący toyotą miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Następnego dnia policjanci zatrzymali w Krasnymstawie do kontroli drogowej 31-latka, który kierował audi. Mundurowi od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna również miał prawie 3 promile alkoholu. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci wyeliminowali z ruchu także 8 cyklistów, z których 7 jechało po drodze publicznej rowerami będąc w stanie nietrzeźwości. Najwięcej, bo prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek z Krasnegostawu, którego mundurowi zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta w sobotni wieczór. Mężczyzna zakończył jazdę wysokim mandatem.

Ponadto, w niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 22-latka, który kierował motocyklem na terenie gminy Rudnik. – Nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu, to miał prawie pól promila alkoholu w organizmie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z prawem grozi mu kara aresztu albo grzywny. Sąd może również orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here