Wyszkolą detektywów i nie tylko

Specjalistyczne Centrum Szkolenia Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin dysponuje profesjonalną bazą szkoleniową

Chcesz zostać detektywem, ochroniarzem lub potrzebujesz szkolenia z samoobrony? Specjalistyczne Centrum Szkolenia Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin przygotowało nowe kursy i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Z oferty mogą skorzystać firmy i instytucje, ale też osoby prywatne.


– Jesteśmy najważniejszym na terenie województwa obiektem infrastruktury krytycznej. Nasi pracownicy posiadają międzynarodowe i krajowe uprawnienia w zakresie ochrony. Swoje umiejętności stale doskonalą, również w ramach prowadzonych działań w punktach kontroli, sprawdzając tysiące podróżnych, obsługując zaawansowane urządzenia do kontroli osób i bagażu. Swoją fachową wiedzą i doświadczeniem dzielą się też z innymi, w ramach prowadzonego przez nas specjalistycznego centrum szkolenia – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Specjalistyczne Centrum Szkolenia SOL, jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego, zarejestrowane zostało w 2015 roku. Jego rolą jest wszechstronne kształcenie pracowników w zakresie ochrony osób i mienia oraz ochrony lotnictwa cywilnego, ale nie tylko. Od nowego roku ośrodek poszerzył ofertę oferowanych szkoleń. Wśród nowych specjalności pojawiło się np. szkolenie z obsługi urządzeń rentgenowskich oraz wykrywaczy (detektorów) metalu, specjalistyczne szkolenie dla służb ochrony z zakresu samoobrony i posługiwania się elektronicznym urządzeniem obezwładniającym TASER, czy nawet kurs na licencję detektywa. Nowością jest również kurs i szkolenia dla żołnierzy zawodowych „Rekonwersja”. Po zakończeniu kursu w SCS SOL uczestnik otrzymuje nowe uprawnienia, już jako kwalifikowany pracownik ochrony.

– Doskonalenie zawodowe to klucz do bezpieczeństwa. Od 2015 roku przeszkoliliśmy setki osób z zakresu prowadzonych przez nas kursów i szkoleń, obejmujących swoją tematyką zarówno zagadnienia dotyczące ochrony osób i mienia, jak również z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego. Proponowane nowe kierunki szkoleń są odpowiedzią na potrzebę rynku, poszukiwania specjalistów zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa między innymi na terenie Portu Lotniczego Lublin i obiektach podlegających ochronie.

W ramach oferowanych kursów, poszerzamy je o dodatkowe moduły szkoleniowe, pozwalające na lepsze przygotowanie pracownika ochrony do pracy w wielu instytucjach publicznych, gdzie wymagana jest znajomość obsługi urządzeń służących do kontroli. Ten moduł szkolenia oferujemy zarówno w szkoleniach podstawowych, dla osób zdobywających dopiero uprawnienia, jak i pracowników ochrony, którzy odbywają obowiązkowe szkolenia doskonalące – informuje Rafał Biernacki, dyrektor SCS SOL. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkolenia-ochrona.pl. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here