Nie wyszły im figle

Słono będę musieli zapłacić za zabawę z szamponem dwaj dowcipnisie. Za wlanie płynu do fontanny i zrobienie piany zgodnie z przepisami grozi im do 5 lat więzienia.

Przez długi weekend można się rozleniwić, ale też i… wynudzić. A wtedy do głowy przychodzą różne, głupie pomysły w poszukiwaniu rozrywki. W poniedziałkowy wieczór (15 sierpnia) grupa młodych chełmian postanowiła się zabawić na placu Gdańskim. Kupili w pobliskim sklepie szampon za kilka złotych i wlali go do miejskiej fontanny. Woda momentalnie się zapieniła. Na ich nieszczęście wszystko rejestrował monitoring, a transmisję „na żywo” oglądał dyżurny chełmskiej policji.
– Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku prawdopodobnych sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 19 i 21 lat. Obydwaj byli pod działaniem alkoholu – informuje asp. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Żartownisie nie popisali się oryginalnością, bo w fontannie już kilka razy lądowało mydło lub ktoś wlewał szampon. Nie oznacza to jednak, że nie odpowiedzą za swój wybryk. Usłyszeli już zarzuty, a zgodnie z przepisami uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Straty, jakie wyrządzili, oszacowano na ok. 700 złotych. (pc)