Wytropić cmentarne hieny

Policjanci z Żółkiewki poszukują sprawców kradzieży płyty nagrobkowej. Do tego ohydnego przestępstwa doszło na Cmentarzu Parafialnym w Gorzkowie.

Policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży i uszkodzenia płyt nagrobkowych. Do zdarzenia doszło w okresie od 1 sierpnia do 18 sierpnia tego roku. – Sprawca bądź sprawcy dokonali kradzieży granitowej płyty nagrobkowej z terenu Cmentarza Parafialnego w Gorzkowie. Płytę zdemontowali z jednego ze znajdujących się tam grobowców. Jest czarna, ma wymiary 80 x 57 x 5 cm, wsparta wspornikiem. Płyta nie posiada żadnych napisów – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji.

W tym samym okresie z grobowca znajdującego się obok prawdopodobnie ci sami sprawcy usiłowali dokonać kradzieży granitowej płyty nagrobkowej, jednak ze względu na zabezpieczenia, pozostawili ją na miejscu uszkodzoną. Opisane czyny, zgodnie z art. 262 paragraf 2 kodeksu karnego zagrożone są karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje związane ze sprawą lub mogące przyczynić się ustalenia sprawców proszone są o kontakt z policją w Żółkiewce, Krasnymstawie lub numerem 112. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here