Wzięli sprawy w swoje ręce

– Serdecznie dziękuję Mieszkankom Kaszub – Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „Wszyscy Razem”, za przeprowadzoną w ostatnią sobotę akcję sprzątania śmieci przy drodze powiatowej Równianki – Kaszuby oraz terenu przy Kaplicy w Wierzbicy – napisał na swojej stronie internetowej Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

– Serce rośnie na widok osób angażujących się w akcje społeczne i decydujących się zrobić coś pożytecznego dla siebie i lokalnej społeczności – kontynuuje wójt. – Cieszy to tym bardziej, że jest to już druga tego typu inicjatywa przeprowadzona społecznie przez okolicznych mieszkańców – dodaje Kucharczyk. Kilka dni temu strażacy z OSP Kaszuby przeprowadzili wycinkę zakrzaczeń i gałęzi przy drodze Kaszuby – Kolonia Wierzbica.

– Przy okazji apeluję, dbajmy wspólnie o środowisko i nasze otoczenie. Podczas akcji sprzątania Panie uzbierały kilkanaście worków śmieci… A przecież wystarczy nie wyrzucać ich przy drodze, lecz do worków na śmieci, które każde gospodarstwo domowe otrzymuje w ramach systemu odbioru odpadów na terenie gminy – podkreśla wójt Rudnika. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here