Wzmocnienie przed play-offami

Drugoligową drużynę siatkarzy Arki/Tempo Chełm w ostatnich dniach wzmocnił Jędrzej Goss, który opuścił pierwszoligowy zespół LUK Politechniki Lublin. Arka/Tempo, choć do zakończenia zasadniczego sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, już szykuje się do play-offów o I ligę.

Jędrzej Goss jest atakującym, ma 193 cm wzrostu i zasięgu w wyskoku do ataku 340 cm. Ostatnie trzy lata reprezentował barwy LUK Politechniki Lublin, grając przez dwa sezony na parkietach I ligi. Goss jest wychowankiem Wifamy Łódź. W latach 2012-2015 reprezentował Transfer Bydgoszcz, a następnie przez dwa sezony występował w Stali AZS PWSZ Nysa. Przez kolejny rok grał w z Chełmcu Wałbrzych, by przed sezonem 2018/2019 wzmocnić drużynę Politechniki Lublin.

Transfer Jerzego Gossa do Arki/Tempo Chełm to nie przypadek. Chełmski zespół już zapewnił sobie udział w play-offach o pierwszą ligę. Przed nim jeszcze dwa mecze zasadniczego sezonu z Karpatami Krosno i MOSiR-em Jasło. Wiele wskazuje na to, że Arka/Tempo najprawdopodobniej zakończy sezon na trzecim lub czwartym miejscu. Wtedy w play-off zagra z zespołem z drugiej lub pierwszej pozycji w tabeli.

Do dalszego etapu przejdzie drużyna, które w bezpośredniej konfrontacji odniesie 3 zwycięstwa. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane 13 i 14 marca, a ich gospodarzem będzie zespół z wyższego miejsca w tabeli. Trzecie spotkanie odbędzie się 20 marca, a ewentualne czwarte, dzień później. Jeśli po czterech pojedynkach rywalizacja nie będzie rozstrzygnięta, piąty mecz zostanie rozegrany 24 marca na parkiecie zespołu, który rundę zasadniczą zakończył na wyższym miejscu w tabeli.

Zwycięzcy play-off w swoich grupach, czyli po dwie drużyny, uzyskają awans do turniejów półfinałowych. Łącznie zagra w nich 12 zespołów (po 2 z każdej z sześciu grup drugiej ligi). Odbędą się w sumie trzy turnieje, w których zagra po cztery drużyny. Z każdego dwie najlepsze awansuje do turnieju finałowego. Wystąpi w nim sześć ekip, a te, które zajmą pierwsze i drugie miejsce, uzyskają awans do I ligi. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here