XI Puchar Dian

Jedenaście zawodniczek rywalizowało w XI Pucharze Dian w wieloboju myśliwskim zorganizowanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie. Obowiązki sędziego głównego pełnił Marian Tomków, pomoc medyczną zabezpieczał Jerzy Wojciech Suchodół. Nad sprawnością maszyn i urządzeń czuwał Zbyszek Świszcz.


Wyniki:
1. Marta Krawiec-Grabczak – 394/500 pkt.
2. Aneta Rybińska-Nowak – 380 pkt.
3. Anna Jańczak – 373 pkt.
4. Monika Szymkiewicz – 357 pkt.
5. Monika Zawiślak – 313 pkt.
6. Aleksandra Sawicka – 244 pkt.
7. Anna Krystynek-Kuryś – 163 pkt.
8. Małgorzata Szałucha – 140 pkt.
9. Agnieszka Prus – 98 pkt.
10. Monika Krupa – 52 pkt.
11. Agata Kiwka – 49 pkt.

Na poszczególnych osiach sędziowali: na kręgu – Hubert Izdebski i Lucjan Podwalny, na osi – Józef Pituch i Mirosław Sawicki, na przelotach – Sławomir Kończyński i Jerzy Suchodół, na zającu – Kazimierz Borowik i Zbigniew Latusek, na dziku – Mariusz Michalczuk i Janusz Izdebski, na rogaczu/lisie – Ryszard Kot i Michał Zieńko.

Dla trzech najlepszych zawodniczek organizatorzy ufundowali puchary i dyplomy. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, Roberta Jędrala i Monikę Szymkiewicz. Bezpośrednio po zawodach odbył się „myśliwski poker na kręgu”. Najcelniej „dublety” strzelała Marta Krawiec-Grabczak, trafiając do 10 z 14 podanych rzutków. O catering na zawodach zadbały Cukiernia Macieja Greli i restauracja Gęsie Sprawki Pawła Piętaka.

Polowania dewizowe

Początek sierpnia to najlepszy czas organizacji polowań dewizowych na sarny-rogacze. Poszczególne koła łowieckie goszczą myśliwych dewizowych z całej Europy. Polują u nas Rosjanie, Czesi, Niemcy, Duńczycy, Hiszpanie oraz Francuzi. Pozyskane parostki podlegają ocenie prawidłowości pozyskania (forma, waga, wiek), a najokazalsze trofea poddawane są ocenie medalowej. Oceny prawidłowości pozyskania i wyceny medalowej dokonują zespoły powołane przez właściwy terytorialnie Zarząd Okręgowy PZŁ. (m)