XIX Mistrzostwa Okręgu PZŁ w Chełmie

(8 czerwca) 50 zawodników, w tym dwie Diany, uczestniczyło w Mistrzostwach Okręgu PZŁ w Chełmie w sześcioboju myśliwskim.

Zawody rozegrano na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie. Podczas uroczystości otwarcia odsłonięto tablice pamiątkowe upamiętniające posadzenie w 2018 r. czternastu „Dębów Ojców Niepodległości”. Odsłonięcia tablic dokonał senator Józef Zając, w asyście Jarosława Gwardiaka z Nadleśnictwa Chełm i Krzysztofa Pączka – twórcy tablic. Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie „Wawrzynów Strzeleckich” za wyniki osiągnięte w 2018 r. Otrzymali je: Maciej Wójcik – Srebrny i Paweł Piętak – Brązowy. Przy dźwiękach sygnałów łowieckich Flagę PZŁ wciągnął na maszt Piotr Kędzierawski – ubiegłoroczny zwycięzca zawodów. Obowiązki sędziego głównego mistrzostw pełnił Marek Kuszneruk, pomoc medyczną zabezpieczał Jerzy Wojciech Suchodół. Nad sprawnością maszyn i urządzeń czuwał Zbyszek Świszcz. W koleżeńskiej rywalizacji o miano najlepszego indywidualnie i drużynowo uczestniczyli przedstawiciele jedenastu macierzystych kół łowieckich okręgu.

Wyniki indywidualnie w klasie mistrzowskiej:
1. Maciej Wójcik 460/500 pkt. – Mistrz Okręgu 2019
2. Piotr Kędzierawski – 448 pkt.
3. Paweł Piętak – 432 pkt.
4. Krzysztof Pączek – 418 pkt.
5. Andrzej Wawrzyszuk – 415 pkt.
6. Andrzej Maciąg – 399 pkt.

Wyniki indywidualnie w klasie powszechnej:
1. Dariusz Filipczak – 432 pkt
2. Jacek Pcion – 422 pkt.
3. Ryszard Wojtasiak – 407 pkt.
4. Paweł Zawiślak – 403 pkt.
5. Mateusz Zieliński – 403 pkt.
6. Anna Jańczak – 399 pkt.

Wyniki drużynowe w klasie otwartej:
1. KŁ nr 48 „Ponowa ” we Włodawie – 1223 pkt. – reprezentant okręgu w KKKŁ.
2. KŁ nr 85 „Sokół” w Chełmie-1221/1500 pkt.
3. KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie 1184 pkt.
4. KŁ nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie – 1166 pkt.
5. KŁ nr 22 „ChTPM” w Chełmie 1135 pkt
6. KŁ nr 16 „Szarak” w Krasnymstawie 1124 pkt.

Wyniki drużynowe w klasie powszechnej:
KŁ nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie – 1166 pkt. -Mistrz Okręgu 2019
2. KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie -1125 pkt.
3. KŁ nr 48 „Ponowa” we Włodawie – 1103 pkt.
4. KŁ nr 27 „Rogacz” w Bończy – 1057 pkt.
5. KŁ nr 16 „Szarak” w Krasnymstawie – 1046 pkt.
6. KŁ nr 82 „Dubelt” w Chełmie – 995 pkt.

Najlepszym w kategorii „seniorów” był Józef Pituch, przed Adamem Kabałą i Stefanem Filipczakiem. W kategorii „Dian” na najwyższym podium była Anna Jańczak przed Anną Krystynek-Kuryś. Najcelniej strzelającym w kat „C” (o stażu w PZŁ nie dłuższym niż 5 lat) był Mariusz Manachiewicz. Dla najlepszych zawodników i drużyn organizatorzy przygotowali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. W „myśliwskim pokerze” na kręgu najcelniej strzelającym „dublety” był Piotr Kędzierawski. Mistrzostwa sponsorowały: Restauracja „Gęsie Sprawki” i Piekarnia Macieja Greli.

Zielona Klasa

(12 czerwca) Myśliwi z KŁ nr 82 „Dubelt” i KŁ nr 22 „ChTPM” gościli na strzelnicy myśliwskiej w ramach „Zielonej Klasy” młodzież z chełmskiej Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „Arka” Uczniowie zwiedzili obiekt strzelnicy, park urządzeń łowieckich, ścieżkę edukacyjną i ekspozycję budek lęgowych. Był również pokaz strzelecki na osi i kręgu w wykonaniu Pawła Piętaka. Spotkanie podsumowano przy ognisku.

Spotkanie w Łopienniku

Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym uczestniczyli w obchodach Dnia Matki połączonych z Dniem Dziecka w Szkole Podstawowej w Łopienniku Dolnym.
31 maja b.r. prezes koła Wiesław Jarząbek i Marian Rudnik spotkali się z grupą mam uczniów tamtejszej szkoły i dziatwą szkolną w bardzo miłej i uroczystej atmosferze wzbogaconej o świetnie przygotowane występy taneczne i wokalne przedszkolaków i uczniów pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli. Podczas spotkania myśliwi przekazali na ręce dyrektor szkoły Beaty Wolanin bogaty zestaw podarunków dla dzieci z okazji ich święta oraz poroże jelenia pozyskanego przez kol. Wilkołaskiego w obwodzie należącym do koła, na podkładce wykonanej i bogato ozdobionej własnoręcznie przez Wiesława Krysę. Ten podarunek jest symbolicznym wyrazem podziękowania za owocną współpracę z gronem nauczycielskim i uczniami na rzecz łowiectwa i upowszechniania wiedzy o myślistwie i kulturze łowieckiej. Przekazany przez myśliwych bogaty zestaw przyborów szkolnych został wykorzystany na nagrody dla uczestników organizowanych w tym dniu konkursów.

Wizyta przedszkolaków

(10 czerwca) Grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie wybrały się na wycieczkę na strzelnicę myśliwską w Kumowej Dolinie. Spacer rozpoczęto od obejrzenia poszczególnych osi strzeleckich. Po „Parku urządzeń łowieckich”, „Łowieckiej ścieżce edukacyjnej” i „Ekspozycji budek lęgowych” oprowadzał Mirosław Sawicki. W „Domu Myśliwych Ziemi Chełmskiej” ciekawostki z życia zwierząt, ich zachowania przedstawił Marian Rudnik. Pod opieką przedstawiciela Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych w Brzeźnie Pawła Łapińskiego najmłodsi poznawali świat motyli. Na zakończenie dzieci posiliły się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here