XV Festyn Integracyjny

(20 maja) Tłumy przedszkolaków, uczniów włodawskich szkół podstawowych, uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz gospodarze – uczniowie i nauczyciele SOSW, to główni uczestnicy piętnastego już festynu integracyjnego.

 

Festyn, przebiegający tym razem pod hasłem „Na szerokich wodach”, odbył się na boisku sportowym organizatora imprezy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie.
Wśród atrakcji przygotowanych na XV Festyn Integracyjny wymienić należy m.in.: występy artystyczne uczniów z SOSW, WTZ, POW oraz zaproszonych gości z innych placówek oświatowych miasta, warsztaty plastyczne i kulinarne, zajęcia na stanowiskach tematycznych, a także pokaz sprzętu wodnego i wędkarskiego. Była również nauka szant, wodny quiz wiedzy oraz gry i zabawy sportowe, a wszystko zgodnie z duchem festynu, w morsko-podróżniczych klimatach. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników był dmuchany zamek i przejażdżki na kucyku ze stajni „Poker”. Dodatkowo, za udział w zabawach i konkursach, każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Festyn, zorganizowany już po raz 15 przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego, odbył się pod honorowym patronatem starosty włodawskiego. (a)