Yes, You can!

Na naukę nigdy nie jest za późno, zwłaszcza jeśli chodzi o tak przydatne umiejętności, jak obsługa komputera czy znajomość języka angielskiego. Powiat Świdnicki otrzymał grant w wysokości 180 tys. zł, dzięki któremu dwustu jego mieszkańców powiatu będzie mogło skorzystać z darmowych kursów.


W Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 Starostwo Powiatowe w Świdniku trzymało 180 tys. zł dofinansowania na stworzenie tzw. Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Jego rolę pełnić będzie Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na kursy w zakresie kluczowych kompetencji – przede wszystkim informatycznych i językowych, ale nie tylko.
– Zgłaszać mogą się osoby, które ukończyły 18. rok życia i są zainteresowane szkoleniami m.in. z obsługi komputera, języka angielskiego lub chcą skorzystać z pomocy doradcy zawodowego – zachęca wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs. – Będzie można również zdobyć kompetencje z zakresu np. rolnictwa, zarządzania domowym budżetem, zdrowego odżywiania czy profilaktyki uzależnień.
Chętni mogą zgłaszać się do ZS nr 1 im. C.K Norwida w Świdniku, tel. 81 751 23 94. Czas rekrutacji jest nieograniczony. W przypadku braku miejsc na pierwszą turę będzie można zapisać się na kolejną. Projekt realizowany jest we współpracy m.in. z Powiatowym Urzędem Pracy i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. (w)