Z bonem na basen

Świdniczanie postulują, by wejście na basenu Parku Avia można było opłacić bonem turystycznym. Na razie takiej możliwości nie ma, ale władze miasta nie wykluczają, że w przyszłości to się zmieni.


Polski Bon Turystyczny ma wspierać finansowo polskie rodziny oraz osłabioną skutkami covid-19 branżę turystyczną. Na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia, przysługuje świadczenie w wysokości 500 zł. Niektórzy świdniczanie chcieliby móc wykorzystać bon nie ruszając się z miasta, najchętniej w Parku Avia.

– Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na urlop, a poza tym są też i tacy, których nie stać na wyjazd i to 500 zł wcale nie zmienia ich sytuacji. Takie osoby wolałyby móc wykorzystać ten bon na miejscu, w Świdniku, np. na basenach – wskazuje jedna z naszych Czytelniczek.

Jak tłumaczą władze miasta, póki co za wejściówki do Parku Avia nie można płacić bonem turystycznym, ale niewykluczone, że to się zmieni.

– Na pewno podejmiemy takie starania, zobaczymy, co z tego wyjdzie – usłyszeliśmy w urzędzie.

Katalog miejsc, w których można zrealizować bon jest dostępny na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Jeśli chodzi o Świdnik, póki co znalazło się w nim tylko pięć podmiotów – Akademia Małego Sportowca, Hotel Avion, Dwór Choiny, Agencja Turystyczna Etna i Tadeusz Roczniak.

(w)