Z Gorzkowa na Pojezierze

Centrum Społeczno-Kulturalne w Gorzkowie w Białce na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim zorganizowało kolonie dla 20-osobowej grupy dzieci z Gorzkowa i okolic.

Kierownikiem kolonii była dyrektor CSK w Gorzkowie Barbara Lachowska, opiekunem i trenerem Arkadiusz Nosek. – Od wielu lat z małymi przerwami wracamy w to miejsce – opowiada Lachowska. – Dzieci czują się tu świetnie. Woda w Jeziorze Bialskim jest kryształowo czysta, powietrze zagęszczone jodem.

Wokół domków rosną przecudne strzeliste sosny – opowiada. Głównym celem wypadu był odpoczynek poprzez sport. Nie zabrakło szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanego przez straż pożarną z Parczewa. – Naszą grupę odwiedziła też wójt z Dębowej Kłody Grażyna Lamczyk, która przekazała cenne wiadomości o gminie i spędziła z nami mile chwile przy ognisku.

Mieliśmy również wnikliwą kontrolę, niezbędną na takich zgrupowaniach, z Kuratorium Oświaty i Sanepidu z Białej Podlaskiej. Inspektorzy ocienili nas bardzo dobrze. Młodzież wróciła zadowolona i prosiła o więcej takich wyjazdów – podsumowuje dyrektor CSK w Gorzkowie. (k)