Z jednym brązem

Uczeń SP w Rudzie-Hucie Michał Woźniak, reprezentujący Cement Gryf Chełm, zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w Gomulinie koło Piotrkowa Trybunalskiego mistrzostw Polski U-15 w zapasach w stylu klasycznym.

Na matach Gomulina, w rywalizacji o miano najlepszych młodych zapaśników w kraju, wystartowało 129 zawodników z 35 klubów. W kategorii wagowej do 75 kg, w której walczył reprezentant Cementu Gryf Chełm Michał Woźniak, rywalizowało 15 zawodników. W drodze do brązowego medalu Woźniak pokonał reprezentanta Akademii GKS Bełchatów Aleksandra Sałudę. W drugim pojedynku lepszy od Woźniaka okazał się Mateusz Wierzbiński z SKS UNIA Swarzędz. W trzeciej walce zawodnik z SP Ruda-Huta pokonał reprezentanta Pabianic Bartosza Gołaszewskiego.

Potem wygrał z Alexem Ruszczykiem z ZKS Miastko, dzięki czemu mógł stoczyć walkę o brąz. Pokonał w niej Igora Markowskiego z Koszalina. Blisko zdobycia medali byli Jakub Lewandowski oraz Dawid Hawryluk, którzy w walce o brązowe medale nie sprostali swoim przeciwnikom i ostatecznie sklasyfikowani zostali na piątych miejscach. Dobrze zaprezentował się także Maksym Bartosik, który zajął 7 miejsce w kraju, na dziewiątym miejscu uplasował się Tymoteusz Kańczugowski. Zawody te stanowiły eliminację do europejskiego czempionatu, który w lipcu (16-19) zostanie rozegrany w chorwackim Zagrzebiu. (kg)