Z kim zagrają pierwsze mecze

Wiadomo już, z kim trzecioligowa Chełmianka i nasze czwartoligowe zespoły zagrają w pierwszej kolejce nowego sezonu 19/20. Podopieczni Artura Bożyka na pierwszy mecz udadzą się do Sieniawy, gdzie zmierzą się z tamtejszym Sokołem.


Chełmianka ligowy sezon rozpocznie 10/11 sierpnia od wyjazdowego meczu z Sokołem Sieniawa. Początek ligi dla chełmskiej drużyny zapowiada się jako bardzo ciężki. Już w 2. kolejce do Chełma przyjedzie Motor Lublin, a w trzeciej serii spotkań Chełmianka wyjedzie na mecz z Wisłą Puławy. Potem u siebie pojedynek z Orlętami Radzyń Podlaski, wyjazd do Tarnobrzega na bój z Siarką i na własnym stadionie mecz z Avią Świdnik.

W Chełmie jesienią zespół Artura Bożyka zagra jeszcze przeciwko Podhalu Nowy Targ, Wólczance Wólka Pełkińska, Sole Oświęcim, Wiśle Sandomierz i Jutrzence Giebułtów. Z kolei na wyjazdach zmierzy się z: Koroną II Kielce, Hutnikiem Kraków, Wisłoką Dębica, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Hetmanem Zamość i Stalą Kraśnik. Szczegółowy terminarz spotkań Chełmianki u siebie poznamy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Czwartoligowcy natomiast sezon rozpoczną w świąteczny czwartek 15 sierpnia. Wszystkie nasze zespoły w pierwszej kolejce zagrają na boiskach przeciwników. I tak, Sparta Rejowiec Fabryczny, beniaminek rozgrywek, zmierzy się z Powiślakiem Końskowola. Victoria Żmudź zagra w Biłgoraju z tamtejszą Ładą. Kłos Gmina Chełm pojedzie do Tomaszowa Lubelskiego na mecz z jednym z faworytów zmagań, Tomasovią.

Włodawianka zaś rozpocznie sezon w Łukowie od konfrontacji z miejscowymi Orlętami. Swoim kibicom nasi czwartoligowcy zaprezentują się w drugiej kolejce, 18 sierpnia. Victoria zagra z innym faworytem rozgrywek, Lewartem Lubartów, Kłos zmierzy się z beniaminkiem Unią Hrubieszów, Sparta będzie podejmowała Orlęta Łuków, natomiast Włodawiance przyjdzie zagrać ze spadkowiczem z III ligi, Podlasiem Biała Podlaska. Pełne terminarze zamieścimy przed inauguracją rozgrywek.(r)