Z kleszczami nie ma żartów

Miałaś kontakt z kleszczem i podejrzewasz u siebie boreliozę? Bezpłatne badania w kierunku tej podstępnej choroby można do końca roku wykonać w Centrum Medycznym Sanitas przy ul. Okopowej 3 w Lublinie.


CM Sanitas na bezpłatne badania w kierunku boreliozy, realizowane dzięki unijnemu wparciu, zaprasza mieszkańców województwa lubelskiego aktywnych zawodowo, z uwzględnieniem grup wysokiego ryzyka, czyli rolników, leśników, myśliwych, a także tych, którzy podejrzewają u siebie boreliozę lub mieli kontakt z kleszczem.

– Program rozpoczyna się przeprowadzeniem przez pielęgniarkę wywiadu z pacjentem i uzupełnieniem ankiety kwalifikacyjnej (dostępne również na stronie cmsanitas.pl), w celu wyłonienia osób z podejrzeniem choroby. Pacjenci, u których istnieje ryzyko zakażenia boreliozą zostaną skierowani na badania diagnostyczne–wykonanie testu Elisa w klasie IgM oraz IgG (wykonanie testów, nie wymaga przygotowania do badania). W przypadku, gdy wynik testu Elisa będzie pozytywny lub wątpliwy, pacjent zostanie skierowany przez lekarza na dalszą diagnostykę – test potwierdzający Western- Blot w klasie IgM oraz IgG, z wynikami którego zostanie skierowany na konsultację do specjalisty chorób zakaźnych, gdzie uzyska informację o ewentualnej potrzebie podjęcia dalszego leczenia w ramach NFZ – informuje Anna Gębka, dyrektor ds. public relations CM Sanitas.

Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje dr n. med. Grażyna Semczuk, specjalista chorób zakaźnych i konsultant wojewódzki w tej dziedzinie, która zaprasza pacjentów na konsultacje. Na badania do Centrum Medycznego Sanitas przy ul. Okopowej 3 można zgłaszać się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-18:00 oraz w soboty od 8:00-14:00. Tel. Centrum Umawiania Wizyt – 81 53 40 400. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here