Z kradzionym nie pojedziesz

Ukradli wart ok. 600 zł akumulator zasilający tymczasową sygnalizację świetlną, sterująca ruchem podczas prac drogowych prowadzonych w Dorohuczy (pow. świdnicki). Niespełna godzinę później byli w rękach policji.


W nocy z piątku na sobotę (3/4 stycznia) świdnicka policja zatrzymała złodziei, który kilkadziesiąt minut wcześniej ukradli akumulator zasilający sygnalizator kierujący ruchem wahadłowym na prowadzonej przebudowie drogi Cyców – Trawniki w miejscowości Dorohucza (gmina Trawniki).

– Do zatrzymania doszło w okolicach Piask. Mężczyźni przemieszczali się volkswagenem trasą w stronę Lublina. Mieli w aucie skradziony akumulator i nożyce do cięcia metalu, których wcześniej użyli do przecięcia łańcucha zabezpieczającego sygnalizator – informuje podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zatrzymani to 31-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego i 18-latek z Lublina. Starszy ze sprawców działał w warunkach recydywy, więc sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Młodszy do czasu zakończenia postępowania, został objęty dozorem policyjnym.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku powrotu do przestępstwa kara może zostać zwiększona nawet o połowę. JN