Z Łopiennika do Zakręcia 70 km/h

Krasnostawska policja zabiegała o wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na krajowej „siedemnastce”. Zgody nie dostała, ale lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozytywnie zaopiniował wniosek o zmianę organizacji ruchu, polegającą na ograniczeniu prędkości na trasie z Łopiennika Górnego do Zakręcia do 70 km/h.

Odcinek drogi krajowej nr 17 z Łopiennika Górnego, a konkretnie od lasu do Zakręcia, należy do najniebezpieczniejszych w całym powiecie krasnostawskim. Liczne wypadki, w tym śmiertelne, spowodowały, że Komendant Powiatowy Policji w Krasnymstawie, nadkom. Szymon Mroczek zabiegał o wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Trzy takie zdarzenia miały miejsce na przełomie kwietnia i maja br.

– Zgody na odcinkowy pomiar nie dostaliśmy – mówi komendant. – Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie pozytywnie zaopiniowała nasz wniosek w sprawie zmiany organizacji ruchu. Zabiegaliśmy o wprowadzenie na całym odcinku, od Łopiennika Górnego do Zakręcia, ograniczenia prędkości do 70 km/h. Nowa organizacja jest w fazie projektowania i gdy zostanie zatwierdzona, na trasie pojawią się znaki ograniczające prędkość, co może przyczynić się do zmniejszenia liczba zdarzeń na tej drodze – podkreśla nadkom. Szymon Mroczek.

Krasnostawska policja zapewnia, że krajowa siedemnastka znajduje się pod jej ścisłym nadzorem. Policjanci z „drogówki” stale patrolują drogę, również w nieoznakowanych radiowozach i zwracają uwagę nie tylko na prędkość, ale również wyprzedzanie. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here